Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye sayfamızdan erişebilirsiniz. Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Film programımızı film şirketleriyle beraber misafirlerimizin beğeneceğini düşündüğümüz filmleri seçerek oluşturuyoruz. Film şirketleri ile anlaşmalar doğrultusunda her filmin gösterimde kalması gereken belirli bir süre olduğundan dolayı salonlarımız müsait olduğu sürece film çeşitliliğimizi arttırmaya yönelik program oluşturuyoruz. Ancak bazı haftalarda salonlarımız film sayısı olarak dolu olduğundan veya film şirketinin filmi o şehirde gösterime sokmamasından dolayı her filmi gösteremeyebiliyoruz. Tüm bu gelişmeler film vizyona girmeden bir hafta önce tamamen netleştiği için daha önceden görsel ya da fragman paylaşmış olabiliyoruz.

Filmlerin hangi ülkelerde ve tarihte vizyona gireceğine film şirketleri karar veriyor. Biz de programımızı Türkiye'de vizyona giren filmler arasından oluşturabiliyoruz.

Eskiden gösterilmiş filmlerin tekrar vizyona sokulması kararı film şirketlerindedir. Eğer film şirketi filmi tekrar vizyona sokarsa ve salonlarımız müsait ise gösterebiliriz.

Altın Portakal, Altın Koza, Film Ekimi, !f ve çeşitli festivallerde ev sahipliği yapmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca CGV Art House projesi kapsamında sanat filmlerini her gün seninle buluşturuyoruz.

Film şirketleri ile anlaşmalarımız ve misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda filmlerin ne kadar süre vizyona kalacağı belirlendiği için, bu konuda net bir tarih veremiyoruz. Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsin.

Film programımızı film şirketleriyle beraber misafirlerimizin çoğunluğunun beğeneceğini düşündüğümüz filmleri seçerek hazırlıyoruz ve talebe göre çeşitlilik yapmaya özen gösteriyoruz. Fakat her hafta vizyona giren yeni filmlere yer açabilmek için, film şirketleri ile anlaşmalarımız doğrultusunda, bazı filmlerin gösterimden çıkması gerekebiliyor.

Türkiye’de gösterime giren filmlerin kopyalarının orijinal veya Türkçe dublajlı çıkması konusuna film şirketleri karar vermektedir. Her iki formatta gösterime çıkacak olan filmlerde ise dağıtımcılar kararı sinema işletmecilerine bırakmaktadırlar. Biz de sizlerden gelen talepleri değerlendirip çoğunluğun hangi formatı isteyeceğine karar verip ve ona göre kopya siparişi veriyoruz.

Hem alt yazılı hem dublajlı hem de orijinal dilde gösterim yapabiliyoruz. İzlemek istediğin filmin ayrıntısında ne tür olduğuna dair detaylı bilgiyi bulabilirsin. Seans saatlerini görüntülediğinde yanında DBJ ibaresi olan seanslarda dublajlı gösterim, ALT ibaresi olan seanslarda alt yazılı gösterim, ORJ ibraesi olan seanslarda altyazısız ve dublajsız gösterim yapılıyor.

Orijinal dilde gösterimde, dublaj veya altyazı bulunmamaktadır. Filmi tamamiyle orijinal dili ile izleyebiliyorsun.

CGV Cinema Club üyelerimize özel filmleri takip etme seçeneği sunuyoruz. Takip ettiğin filme dair satış vb. bildirimleri profiline düşüyor. Böylece takipçisi olduğun film ile ilgili kampanya vb. bilgilerine ilk sen ulaşıyorsun.

Misafirlerimizin gün içerisinde en çok ziyaret ettikleri filmler bu bölümde listelenmektedir.

Sizlerden gelen talepler ve filmlerin ne kadar süre vizyonda kalacağı doğrultusunda, filmlerin salonlara göre dağılımını yapıyoruz.

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/imax linkinden ulaşabilirsin.

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/4dx linkinden ulaşabilirsin.

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/mpx linkinden ulaşabilirsin.

Salon içerisinde hoparlör dağılımı ile sesin beş taraftan, görüntü ile eş zamanlı olarak veren ve sesin etrafınızı sardığı algısı yaratmayı sağlayan ses sistemindeki son teknolojidir. Atmos ses sistemi tüm MPX salonlarımızda ve Zorlu Center Atmos salonumuzda bulunuyor.

Yaş sınırı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca belirleniyor ve yasal bir uygulama olduğundan belirlenen yaş sınırı altındaki misafirlerimizi salonlarımıza alamıyoruz. Ancak 7A,13A,15A gibi A kodu içeren sınırlamalarda minik misafirimiz yanında yaşı tutan aile bireyiyle beraber filmi izleyebiliyor.

2 yaş üstü sinema izleyebilecek olgunluğa ulaşmış minikleri yaş sınırlamaları doğrultusunda çocuk filmlerinde ağırlıyoruz. Çocuk filmi olmayan ve genel izleyici sınırı almış filmlerde ise 4 yaş üzeri minikleri kabul ediyoruz. 4DX salonlarda ise kaç yaşında olursa olsun 100 cm altı minikleri sinemamıza alamıyoruz

Seans saatlerimizi, sizlere daha fazla seans ve film seçeneği sunabilmeyi amaçlayarak filmin, reklamların, fragmanların süresine, salonlarımızın durumuna ve sizlerden gelen taleplerin doğrultusunda belirliyoruz. Hizmet sunduğumuz süre içerisine bu doğrultuda en fazla seansı yerleştirmeye çalışıyoruz ancak film süreleri sebebiyle bu şekilde belirleme yapabiliyoruz.

Film programımız saatleri netleşir netleşmez sitemizde bilet satışına başlıyoruz. Aksi belirtilmediği sürece, henüz sitede seanslarımızı göremiyorsanız sinema gişemizde de seanslar görüntülenemez, bilet alımı gerçekleştirilemez.

Hasta, yaşlı, hamile, tıbbi yardım gören misafirlerimizi salonlara kabul edemiyoruz. 100 cm altındaki minikleri salona alamazken, 100 cm-120 cm arasındaki minik misafirlerimizi ise yanlarında aileleri ile beraber salona kabul edebiliyoruz.

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/d-box linkinden ulaşabilirsin.

D-BOX özel bir koltuk tasarımı olup, filmin içindeki hareketleri ve vibrasyonları koltuğa aktararak sana filmin içindeki aksiyonu hissettirmeye çalışıyoruz. D-BOX koltuğun üzerindeki hareket ve vibrasyon ayarlamaya yarayan kontrolör bulunuyor. İsteğin doğrultusunda 3 kademeli olarak hareketleri ayarlayabiliyorsun, ayrıca dilersen bu özeliği tümüyle kapatabilirsiniz.

4 yaş altı misafirlerimizi sinemamıza kabul etmiyoruz. 10 kg ve 180 kg arasındaki tüm misafirlerimiz bu koltuklardan yararlanabilir. 10 kg altındaki minik misafirlerimiz için ekibimize hatırlatma yapman gerekiyor, böylece koltuğa manuel müdahale edip çalıştırabiliriz.

Koltuklar bilet satış esnasında aktif hale geldiği ve müdahale ile çalışma imkanı olmadığı için, koltuk satın alınmadığı sürece aktif hale gelmez. 

Bebekli anne ve 0-2 yaş arası pusetli minikler için özel olarak hazırlanmış seansımız. (Anne ve bebekleri dışında salona başkası alınmıyor.) İstanbul’da Carrefour Maltepe Park, Hilltown; Eskişehir’de Espark, Afyon’da Afyon Park lokasyonlarımızda 10:00 veya 10:15 seansında bu özel seansı düzenliyoruz. Bu seansta ses seviyesi düşük, salon ışıkları loş, ara ve reklam yok.

CGV Art House projesi İstanbul’da: Kanyon, Nişantaşı City’s, CKM Budak, Emaar, Marmara Forum; İzmir’de Konak Pier; Ankara’da Panora, Armada; Eskişehir’de Espark, Antalya’da Migros lokasyonlarımızda yer alan tüm gün ve her seans sanatsal filmler izleyebileceğiniz salonlarımız.

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/gold-class


Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/turkcell-platinum-screenx linkinden ulaşabilirsin.