Hızlı Bilet Al
Hangi Sinema?
Seansları karşılaştırmak için birden fazla seçim yapabilirsin.
Hangi Film?
Birden fazla seçim yapabilirsin.
Sıkça Sorulan Sorular

Filmler - Seanslar - Salonlar

Bazı filmlerin fragmanlarını ve görsellerini sinemada görmeme rağmen her lokasyonunuzda vizyona girmiyor ya da neden?

Film programımızı film şirketleriyle beraber misafirlerimizin beğeneceğini düşündüğümüz filmleri seçerek oluşturuyoruz. Film şirketleri ile anlaşmalar doğrultusunda her filmin gösterimde kalması gereken belirli bir süre olduğundan dolayı salonlarımız müsait olduğu sürece film çeşitliliğimizi arttırmaya yönelik program oluşturuyoruz. Ancak bazı haftalarda salonlarımız film sayısı olarak dolu olduğundan veya film şirketinin filmi o şehirde gösterime sokmamasından dolayı her filmi gösteremeyebiliyoruz. Tüm bu gelişmeler film vizyona girmeden bir hafta önce tamamen netleştiği için daha önceden görsel ya da fragman paylaşmış olabiliyoruz.

Film ayrıntılarında "takip et" butonu bulunuyor, o nedir?

CGV Cinema Club üyelerimize özel filmleri takip etme seçeneği sunuyoruz. Takip ettiğin filme dair satış vb. bildirimleri profiline düşüyor. Böylece takipçisi olduğun film ile ilgili kampanya vb. bilgilerine ilk sen ulaşıyorsun.

Popüler listesinde yer alan filmler neye göre belirlendi?

Misafirlerimizin gün içerisinde en çok ziyaret ettikleri filmler bu bölümde listelenmektedir.

Filmlerin salonlara göre dağılımı neye göre yapıyorsunuz?

Sizlerden gelen talepler ve filmlerin ne kadar süre vizyonda kalacağı doğrultusunda, filmlerin salonlara göre dağılımını yapıyoruz.

Vip salonların diğer salonlardan farkı nedir?

Vip salonlarımız Cinemaximum Zorlu Center, Cinemaximum Akasya Acıbadem ve Cinemaximum Point Bornova lokasyonlarımızda yer almaktadır. Vip salonlarımızda rahatlığın düşünülerek tasarlanmış özel koltuklarda, az sayıda izleyici ile beraber, minimum reklam süresi ile film izleyebilirsin. Ancak kampanyalardan elde edilen avantajlar bu salonlarda geçerli değildir ve seans/fiyat listesi farklılık gösteriyor.

IMAX nedir?

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/imax linkinden ulaşabilirsin.

4DX nedir?

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/4dx linkinden ulaşabilirsin.

MPX nedir?

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/mpx linkinden ulaşabilirsin.

Atmos nedir?

Salon içerisinde hoparlör dağılımı ile sesin beş taraftan, görüntü ile eş zamanlı olarak veren ve sesin etrafınızı sardığı algısı yaratmayı sağlayan ses sistemindeki son teknolojidir. Atmos ses sistemi tüm MPX salonlarımızda ve Zorlu Center Atmos salonumuzda bulunuyor.

Yaş sınırını siz mi belirliyorsunuz?

Yaş sınırı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca belirleniyor ve yasal bir uygulama olduğundan belirlenen yaş sınırı altındaki misafirlerimizi salonlarımıza alamıyoruz. Ancak 7A,13A,15A gibi A kodu içeren sınırlamalarda minik misafirimiz yanında yaşı tutan aile bireyiyle beraber filmi izleyebiliyor.

Yurt dışındaki gösterilen bazı filmleri sinemanızda bulamıyoruz, neden?

Filmlerin hangi ülkelerde ve tarihte vizyona gireceğine film şirketleri karar veriyor. Biz de programımızı Türkiye'de vizyona giren filmler arasından oluşturabiliyoruz.

Kaç yaşındaki çocuklar filme girebilir?

0-2 yaş arası pusetli minikleri anne-bebek seanslarında, 2 yaş üstü sinema izleyebilecek olgunluğa ulaşmış minikleri ise yaş sınırlamaları doğrultusunda çocuk filmlerinde ağırlıyoruz. Çocuk filmi olmayan ve genel izleyici sınırı almış filmlerde ise 4 yaş üzeri minikleri kabul ediyoruz. 4DX salonlarda ise kaç yaşında olursa olsun 100 cm altı minikleri sinemamıza alamıyoruz

Seans sayınız neden bu kadar az?

Seans saatlerimizi, sizlere daha fazla seans ve film seçeneği sunabilmeyi amaçlayarak filmin, reklamların, fragmanların süresine, salonlarımızın durumuna ve sizlerden gelen taleplerin doğrultusunda belirliyoruz. Hizmet sunduğumuz süre içerisine bu doğrultuda en fazla seansı yerleştirmeye çalışıyoruz ancak film süreleri sebebiyle bu şekilde belirleme yapabiliyoruz.

Sitenizde seanslar çok geç açıklanıyor, yer kalmazsa diye sinemaya gitmek zorunda kalıyoruz!

Film programımız saatleri netleşir netleşmez sitemizde bilet satışına başlıyoruz. Aksi belirtilmediği sürece, henüz sitede seanslarımızı göremiyorsanız sinema gişemizde de seanslar görüntülenemez, bilet alımı gerçekleştirilemez.

4DX salonunda herkes film izleyebilir mi?

Hasta, yaşlı, hamile, tıbbi yardım gören misafirlerimizi salonlara kabul edemiyoruz. 100 cm altındaki minikleri salona alamazken, 100 cm-120 cm arasındaki minik misafirlerimizi ise yanlarında aileleri ile beraber salona kabul edebiliyoruz.

D-BOX nedir?

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/d-box linkinden ulaşabilirsin.

D-BOX koltukların özelliği nedir?

D-BOX özel bir koltuk tasarımı olup, filmin içindeki hareketleri ve vibrasyonları koltuğa aktararak sana filmin içindeki aksiyonu hissettirmeye çalışıyoruz. D-BOX koltuğun üzerindeki hareket ve vibrasyon ayarlamaya yarayan kontrolör bulunuyor. İsteğin doğrultusunda 3 kademeli olarak hareketleri ayarlayabiliyorsun, ayrıca dilersen bu özeliği tümüyle kapatabilirsiniz.

Herkes D-BOX koltuklarda film izleyebilir mi?

4 yaş altı misafirlerimizi sinemamıza kabul etmiyoruz. 10 kg ve 180 kg arasındaki tüm misafirlerimiz bu koltuklardan yararlanabilir. 10 kg altındaki minik misafirlerimiz için ekibimize hatırlatma yapman gerekiyor, böylece koltuğa manuel müdahale edip çalıştırabiliriz.

Salonda D-BOX dışında koltuklar da var, bileti olmayanlar bile bu koltuklara oturabilir!

Koltuklar bilet satış esnasında aktif hale geldiği ve müdahale ile çalışma imkanı olmadığı için, koltuk satın alınmadığı sürece aktif hale gelmez. 

Anne bebek seansı nedir?

Bebekli anne ve 0-2 yaş arası pusetli minikler için özel olarak hazırlanmış seansımız. (Anne ve bebekleri dışında salona başkası alınmıyor.) Maltepe Carrefour lokasyonumuzda 10:00 veya 10:15 seansında bu özel seansı düzenliyoruz. Bu seansta ses seviyesi düşük, salon ışıklar�� loş, ara ve reklam yok. Ayrıca salon içerisinde bez değiştirme alanı da yer alıyor. Lütfen sinemamıza gitmeden önce çağrı merkezimizden o gün bebek anne seansı olduğunu teyit edin.

 

CGV Art House nedir?

CGV Art House projesi İstanbul’da: Kanyon, Nişantaşı City’s, CKM Budak; İzmir’de Konak Pier;Ankara’da Panora, Eskişehir’de Espark, Antalya’da Migros lokasyonlarımızda yer alan tüm gün ve her seans sanatsal filmler izleyebileceğiniz salonlarımız. Bilet fiyatları diğer bilet fiyatlarından bağımsız ve 10 TL.

Eski filmleri tekrar gösterebilir misiniz?

Eskiden gösterilmiş filmlerin tekrar vizyona sokulması kararı film şirketlerindedir. Eğer film şirketi filmi tekrar vizyona sokarsa ve salonlarımız müsait ise gösterebiliriz.

Goldclass nedir?

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/gold-class


ScreenX nedir?

Ayrıntılı bilgiye ve gösterimdeki filmlere https://www.cinemaximum.com.tr/teknolojiler/turkcell-platinum-screenx linkinden ulaşabilirsin.


Neden Avrupa/Festival filmlerini göstermiyorsunuz?

Altın Portakal, Altın Koza, Film Ekimi, !f ve çeşitli festivallerde ev sahipliği yapmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca CGV Art House projesi kapsamında sanat filmlerini her gün seninle buluşturuyoruz.

Filmler ne kadar süre vizyona kalıyor?

Film şirketleri ile anlaşmalarımız ve misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda filmlerin ne kadar süre vizyona kalacağı belirlendiği için, bu konuda net bir tarih veremiyoruz. Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsin.

Neden filmlerin gösterimi bu kadar kısa sürüyor?

Film programımızı film şirketleriyle beraber misafirlerimizin çoğunluğunun beğeneceğini düşündüğümüz filmleri seçerek hazırlıyoruz ve talebe göre çeşitlilik yapmaya özen gösteriyoruz. Fakat her hafta vizyona giren yeni filmlere yer açabilmek için, film şirketleri ile anlaşmalarımız doğrultusunda, bazı filmlerin gösterimden çıkması gerekebiliyor.

Filmler neden dublajlı/alt yazılı değil?

Türkiye’de gösterime giren filmlerin kopyalarının orijinal veya Türkçe dublajlı çıkması konusuna film şirketleri karar vermektedir. Her iki formatta gösterime çıkacak olan filmlerde ise dağıtımcılar kararı sinema işletmecilerine bırakmaktadırlar. Biz de sizlerden gelen talepleri değerlendirip çoğunluğun hangi formatı isteyeceğine karar verip ve ona göre kopya siparişi veriyoruz.

Filmlerin hepsi alt yazılı mı?

Hem alt yazılı hem dublajlı hem de orijinal dilde gösterim yapabiliyoruz. İzlemek istediğin filmin ayrıntısında ne tür olduğuna dair detaylı bilgiyi bulabilirsin. Seans saatlerini görüntülediğinde yanında DBJ ibaresi olan seanslarda dublajlı gösterim, hiçbir ibare olmayan seanslarda ise alt yazılı gösterim yapılıyor.

Orijinal dilde gösterim nedir, altyazılı değil mi?

Orijinal dilde gösterimde, dublaj veya altyazı bulunmamaktadır. Filmi tamamiyle orijinal dili ile izleyebiliyorsun.

E-bülten üyeliğin onaylandı. Teşekkürler.

E-posta adresin onaylandı. CGV Cinema Club üyeliğinle işlem yapabilirsin.

Kabul ediyorum Kabul etmiyorum