Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.

En

Yeni Kampanya

İş Bankası Maximum Kart’la Biletler Her Gün 12:30'a Kadar Sadece 8 TL!

İncele
Vizyon Tarihi: 25.05.2018
Süre: 113 Dakika
Tür: Savaş

Özet Türk havacılık tarihinin en önemli ismi, zihni uçsuz bucaksız icatlarla dolu eşsiz bir mühendis olan, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi Vecihi Hürkuş’un hayatı ilk kez beyaz perdeye taşındı. 1912 yılında, Vecihi 16 yaşındayken başlayan uçma sevdasına adanmış bu hayat hikayesi, uçak tasarlama hayallerinin peşinden Vecihi’nin izini sürerek giden Mehmet ve Selin’in günümüzde geçen öyküsüyle birlikte ilerliyor. Vecihi Hürkuş’un Kurtuluş Savaşı’na kadar olan kahramanlık öykülerinin ve mücadelelerinin güçlü görsel efektlerle anlatıldığı film, Türkiye’de ilk kez hava muharebelerinin en uzun süre gösterildiği film olarak da dikkat çekiyor.

Yorumlar

Hilmi Cem adamım

10
06.06.2018
Mehmet Ali Ceylan

En kısa zamanda gideceğim. Kolay kolay Türk filmine gitmem ama buna gideceğim. Klasik aşk, dram, trajedi film ve dizilerinden gına geldi artık. Farklı bir formatta kültürel ve tarihi değerinin olması dolayısı ile dikkatimi çekti.

04.06.2018
Adil Demirbağ

Sinemasına gittim bugün hayatımda seyrettiğim en iyi filim oldu tavsiye ederim kahramanımız vecihi hürkuş kahramanımızı anlatıyor

10
03.06.2018
Yasin Aydin

Tarihimizdeki bilinmeyen, özellikle gizlenmiş, yok edilmek istenen, dalga geçilen büyük kahramanlarından biri anlatılıyor. Özellikle gitmek lazım. Özellikle destek olmak lazım..

10
01.06.2018
Ali Toptan

Vecihi Hürkuş'un,güzel ülkemiz için yaptıklarını,fikirlerini ve vatanı için neleri göze aldığını açıkça görüyorsunuz.Özellikle hazar denizinde bulunan nargin esir kampında neler yaşadıkları çok anlamlı bir şekilde gösterilmiş.Bir daha olsa bir daha giderim.Her türk vatandaşı bu filmi mutlaka izlemeli.Çevrenizde kim varsa alın götürün.Maximum kartla 8 tl ye izlersiniz filmi.

31.05.2018
Velat Karadağ
Daha Fazla

Yorum Yaz

İş Bankası Maximum Kart’la Biletler Her Gün 12:30'a Kadar Sadece 8 TL!

İş Bankası Maximum Kart ile “Maximum Menü” %25 indirimli!

Gence Hafta İçi HER GÜN Çarşamba Fiyatları, Hafta Sonu %25 İndirimli!

50 Yaş Üstü Misafirlerimize Sinema Biletleri 10 TL!

Her Çarşamba Cinemaximum Günü

Vizyondaki Diğer Filmler

Tüm Filmler