Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Süre: 113 Dakika
Tür: Savaş

Özet Türk havacılık tarihinin en önemli ismi, zihni uçsuz bucaksız icatlarla dolu eşsiz bir mühendis olan, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi Vecihi Hürkuş’un hayatı ilk kez beyaz perdeye taşındı. 1912 yılında, Vecihi 16 yaşındayken başlayan uçma sevdasına adanmış bu hayat hikayesi, uçak tasarlama hayallerinin peşinden Vecihi’nin izini sürerek giden Mehmet ve Selin’in günümüzde geçen öyküsüyle birlikte ilerliyor. Vecihi Hürkuş’un Kurtuluş Savaşı’na kadar olan kahramanlık öykülerinin ve mücadelelerinin güçlü görsel efektlerle anlatıldığı film, Türkiye’de ilk kez hava muharebelerinin en uzun süre gösterildiği film olarak da dikkat çekiyor.

Yorumlar

Hilmi Cem adamım

10
06.06.2018
Mehmet Ali C***

En kısa zamanda gideceğim. Kolay kolay Türk filmine gitmem ama buna gideceğim. Klasik aşk, dram, trajedi film ve dizilerinden gına geldi artık. Farklı bir formatta kültürel ve tarihi değerinin olması dolayısı ile dikkatimi çekti.

04.06.2018
Adil D***

Sinemasına gittim bugün hayatımda seyrettiğim en iyi filim oldu tavsiye ederim kahramanımız vecihi hürkuş kahramanımızı anlatıyor

10
03.06.2018
Yasin A***

Tarihimizdeki bilinmeyen, özellikle gizlenmiş, yok edilmek istenen, dalga geçilen büyük kahramanlarından biri anlatılıyor. Özellikle gitmek lazım. Özellikle destek olmak lazım..

10
01.06.2018
Ali T***

Vecihi Hürkuş'un,güzel ülkemiz için yaptıklarını,fikirlerini ve vatanı için neleri göze aldığını açıkça görüyorsunuz.Özellikle hazar denizinde bulunan nargin esir kampında neler yaşadıkları çok anlamlı bir şekilde gösterilmiş.Bir daha olsa bir daha giderim.Her türk vatandaşı bu filmi mutlaka izlemeli.Çevrenizde kim varsa alın götürün.Maximum kartla 8 tl ye izlersiniz filmi.

31.05.2018
Velat K***
Daha Fazla

Yorum Yaz

İş Bankası Maximum Kart ile “Maximum Menü” %25 indirimli!

Her Çarşamba Cinemaximum Günü

60+ Sinemaseverlere %40'a Varan İndirim

Cinemaximum'dan öğrencilere biletlerde %30'a varan indirim!

IMAX, 4DX, ScreenX ve Gold Class biletleri öğrencilere indirimli!

Menülerde %20 İndirim Seni Bekliyor