Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye sayfamızdan erişebilirsiniz. Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Vizyon Tarihi: 29.03.2019
Süre: 122 Dakika
Tür: Dram

Özet Binlerce kelimelik bir sözlük ilk nasıl hazırlandı, hiç düşündünüz mü? Sene 1857, Oxford. Dünya tarihinde ilk defa İngilizce kelimeleri bir araya getirip sözlük oluşturmaya çalışan James Murray (Mel Gibson) hayatını bu zor göreve adamıştır. Bu sorumluluğun yükünü tek başına taşımaya çalışan Murray, bir gün hiç beklemediği bir mektup alır. Mektubu yazan Dr. Minor (Sean Penn) sözlüğe tam 10 bin kelime hazırlamıştır. Ancak Dr. Minor mektubu, tehlikeli hastaların yattığı meşhur bir akıl hastanesinden yollamıştır. Bu iki adamın yollarının kesişmesiyle günümüze Oxford İngilizce Sözlüğü’nün yanı sıra dönemin en sıra dışı başarı hikayelerinden biri de geliyor.

Yorumlar

Van Cinemaximum'da gösterime girsin lütfen. Buradaki sinema salonuna çok az sayıda film geliyor, bari bunu gösterime koyun lütfen.

12.04.2019
Alper Y***

Kitap okumak özgürlüktür. Kelimelerin kanatlarına binince dünyanın öbür ucuna gidebiliyorum sözü çok güzeldi🥰🥰

11.04.2019
Mücahit C***

Bir ingiliz dili ve edebiyatı mezunu olarak filme bayıldım. Çok güzeldi her sahnede ingiliz dili ile ilgili şeyler görebilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum!

10
10.04.2019
Merve Y***

Çok güzel film özellikle Sean Penn muhteşem oynamış

09.04.2019
Olcay Ç***

güzel film. öğretici

08.04.2019
Veli O***
Daha Fazla

Yorum Yaz

Her Pazartesi ve Çarşamba Cinemaximum Günü

Sinema Kulübü Üyelerine 5 CGV Para Hediye!

CGV Cinema Club Ayrıcalıkları Seni Bekliyor!

Vizyondaki Diğer Filmler

Tüm Filmler